Borusan Sanat’ta Bu Hafta

Bu hafta Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası heyecan verici bir konser ile izleyicileriyle buluşacak. Kukla topluluğu Per Poc Puppet Company ve Francisco Valero-Terribas yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 20 Nisan’da Öner Erkan anlatımıyla Prokofyev’in Peter ve Kurt eseri için ilk defa aynı sahneyi paylaşacak.

25 Nisan’da ise Hollandalı topluluk Black Pencil, Into Space albümünden parçalarla Borusan Müzik Evi’nde olacak. 

Per Poc Puppet Company ve BİFO, hem küçükleri hem de büyükleri büyüleyecek 

BİFO, 20 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’te, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde bir ilke imza atarak kukla topluluğu The Per Poc Puppet Company ile aynı sahneyi paylaşacak. Topluluk, performans sanatları, görsel sanatlar, müzik ve dansı bir araya getirerek kendi özgün anlatımını oluşturuyor. Sanatın farklı alanlarını bir araya getirerek ortaya çıkardıkları şiirsel atmosferler, Öner Erkan’ın anlatımıyla izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunuyor. Prokofyev’in “Peter ve Kurt” adlı senfonik masalını icra edecek olan topluluk, eseri, şef Francisco Valero-Terribas yönetimindeki BİFO ile bir araya gelerek sahneye taşıyacak. Konserde, bu güzel hikâyenin anlatıcılığını ise Öner Erkan üstlenecek. 

Konser öncesinde Aydın Büke ve Ali Pınar, Meydan Fuaye alanında, saat 14.00-14.30 arasında konser üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek. 

BÜYÜKLERDEN KÜÇÜKLERE MASALLAR

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI
FRANCISCO VALERO-TERRIBAS şef
PER POC PUPPET COMPANY: ANNA FERNÁNDEZSANTI ARNAL
ÖNER ERKAN anlatıcı

PROKOFYEV Peter ve Kurt, op.67, çocuklar için senfonik masal

Black Pencil, “Into Space” ile Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor

25 Nisan Perşembe günü saat 21.00’de Black Pencil, “Into Space” albümü ile Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. 2022’nin Nisan ayında dünya prömiyeri gerçekleştirilen albüm, Türkiye’deki müzikseverler ile ilk kez buluşacak. Topluluk, uzun zamandır yeni eserler yazılmasını teşvik ederek Roderik de Man, Martijn Padding, Klas Torstensson gibi önde gelen birçok Hollandalı besteciye esin kaynağı oluyor. Kurulduğu 2010 yılından bu yana Hollanda, Almanya, Türkiye, Danimarka ve Venezuela’da konserler verdiler. 

BLACK PENCIL
 JORGE ISAAC
 blok flüt
MATTHIJS KOENE panflüt
ESRA PEHLİVANLI viyola
MARKO KASSL akordeon
ENRIC MONFORT vurmalı çalgılar

Konserler Borusan Klasik’te canlı yayında

Müzikseverler, BİFO’nun Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ve Borusan Quartet’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleştirdiği tüm konserleri Borusan Sanat’ın çevrimiçi radyosu Borusan Klasik’ten canlı olarak dinleyebilecek.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e, internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden; mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlara indirilebilecek “Karnaval” uygulamasıyla, ayrıca iPad için yine App Store’dan indirilebilecek “Karnaval Radyo” uygulamasından erişilebilir.

Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletleri, passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin ediliyor. Etkinliklerde, PDF bilet ve konser özelinde mobil cihazlardan belirlenen karekod gibi dijital bilet seçenekleri sunuluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir